Projektowanie ogrodów

Estetyczny, funkcjonalny, łatwy w utrzymaniu, dopasowany do naszych potrzeb i zwyczajów – oto ogród idealny. Samodzielne stworzenie takiego miejsca nie jest zadaniem łatwym – dlatego naszym klientom oferujemy pełne wsparcie oraz potwierdzone referencjami doświadczenie w zakresie projektowania ogrodów. Zapraszamy do zapoznania się z tym jak pracujemy i jakie usługi w obszarze projektowania zielonych przestrzeni jesteśmy w stanie zaoferować.

Oferujemy:

 • kompleksowe projektowanie ogrodów,
 • projekty automatycznego nawadniania,
 • projekty małej architektury,
 • projekty nawierzchni,
 • darmowa wycena realizacji na podstawie finalnego projektu,
 • projekty rabat,
 • projekt modernizacji ogrodu już istniejącego.

Ponad 10 lat doświadczenia w zakładaniu ogrodów sprawia, iż możemy dać klientom gwarancję, że nasze projekty będą 100 % możliwe do wykonania oraz będzie je można wiernie odwzorować w rzeczywistości.

Podczas procesu projektowania bierzemy pod uwagę między innymi:

 • ukształtowanie terenu,
 • odwodnienie,
 • rodzaj gleby,
 • nasłonecznienie,
 • umiejscowienie budynku gospodarczego zgodnie z normami pozwolenia na budowę,
 • dobór odpowiednich materiałów gwarantujących długą żywotność,
 • budowa efektownych systemów nawadniających wykorzystujących również wodę opadową,
 • szerokie spektrum doboru materiałów, próbki materiałów na prośbę inwestora pokazujemy po wykonanej wycenie,
 • wraz z tworzeniem koncepcji zwracamy uwagę na ekonomiczny aspekt inwestycji, co umożliwia dostosowanie projektu do możliwości finansowych klienta,
 • przy projekcie oświetlenia zapewniamy dobór lamp do ogrodu spełniających kryteria klientów,
 • ekonomiczne podejście od projektu do realizacji.

Kiedy najlepiej pomyśleć o projekcie ogrodu?

Najlepszym okresem jest etap podczas którego inwestor przystępuje do budowy domu lub jest w jego trakcie. Na takim etapie jesteśmy w stanie fachowo doradzić jak gospodarować ziemią na terenie działki gdyż nie zawsze trzeba ją wywozić. Nadanie odpowiednich spadków zmniejszy ryzyko instalacji dodatkowego odwodnienia na terenie ogrodu. Nie zawsze należy się także pozbywać wszystkich zastanych na działce roślin w tym np. dużych drzew gdyż możemy je ciekawie wkomponować w założenie i oszczędzić oczekiwania wielu dobrych lat na wyrośnięcie nowo posadzonych. Dobrym terminem do zamówienia projektu jest okres jesienno – zimowy tak aby projekt był przygotowany do realizacji już wiosną.

Jak działamy ? Sześć kroków do realizacji !

 1. Pierwsza wizyta na działce u inwestora – pierwsze spotkanie ma na celu omówienie potrzeb inwestora i jego oczekiwań związanych z ogrodem.
 2. Oferta na wykonanie projektu – na podstawie pierwszej wizyty w ogrodzie po rozmowie z inwestorem oraz obejrzeniu terenu do zaprojektowania przesyłamy ofertę cenową. Klient otrzymuje ofertę na wykonanie koncepcji (projekt nie pełny) oraz na wykonanie całego projektu (projekt pełny/wykonawczy/techniczny)
 3. Druga wizyta na działce u inwestora – po akceptacji oferty przyjeżdżamy na dokładny pomiar działki specjalistycznym sprzętem oraz na wykonanie dokumentacji fotograficznej terenu w celu stworzenia modelu dziąłki.
 4. Projekt koncepcyjny – następnie przystępujemy do wykonania projektu koncepcyjnego ogrodu. Na tym etapie wprowadzane są wszystkie zmiany i korekty tak aby klient był w pełni zadowolony z naszych propozycji.
 5. Projekt wykonawczy – po akceptacji projektu koncepcyjnego przystępujemy do wykonania projektu wykonawczego.
 6. Wycena realizacji na podstawie projektu – po wykonanym projekcie technicznym przystępujemy do wykonania darmowej wyceny realizacji. Wycena nie jest częścią integralną projektu, a jedynie dokumentem dołączanym po jego ukończeniu.

Uwagi:
Powyższy system działania dotyczy ogrodów na terenie Krakowa oraz okolicznych miejscowości. Wykonujemy również projekty ogrodów w całej Małopolsce. W przypadku zlecenia projektu w dużej odległości od Krakowa przyjeżdżamy do klienta po akceptacji oferty cenowej którą podajemy w szerokim zakresie cenowym gdyż dokładniej projekt jesteśmy w stanie wycenić po wizycie u klienta. Istnieje również możliwość wykonania projektu ONLINE. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Ile kosztuje projekt?

Projekt to połączenie ludzkiej kreatywności, wyuczonej specjalistycznej wiedzy oraz poświęconego czasu. Nie ma dwóch takich samych projektów, każdy jest unikalny ponieważ projektujemy dla ludzi nieszablonowo.
Cena projektu ogrodu standardowego zależy od bardzo wielu różnych czynników. Najważniejszymi jest wielkość działki (bierzemy pod uwag tylko powierzchnie zieloną nie licząc powierzchni domu) ukształtowanie terenu oraz to co ogród ma zawierać np. skomplikowany układ ścieżek, elementy małej architektury.
Cena za 1 m2 waha się od 1 zł – 5 zł. Zasadą jest, że im większa powierzchnia tym cena maleje. Projekty wyceniane są w oparciu o nasz cennik jednak w zależności od projektowanego terenu cena ta jest elastyczna.
Po pierwszym spotkaniu przesyłamy ofertę na wykonanie projektu. Zawiera ona cenę za projekt pełny oraz za projekt koncepcyjny (nie pełny). Koszt projektu koncepcyjnego to 50% wartości projektu pełnego.

Co zawiera projekt pełny?

 1. Co zawiera projekt pełny?
  • Plansza kolorowa (rzut z góry)
  • Plansza nawierzchnie + oświetlenie (rzut techniczny projektu koncepcyjnego nawierzchni i oświetlenia – dobór lamp i projekt przebiegu kabli elektrycznych)
  • Plansza wymiarowanie (rzut techniczny wymiarowania projektu)
  • Plansza rozmieszczenia roślinności (rzut techniczny rozmieszczenia szaty roślinnej + siatka kwadratów 1m x 1m + lista roślin)
  • Plansza gospodarka drzewostanem (rzut techniczny zinwentaryzowanej roślinności + sugestie do wycięcia i przesadzenia drzew) (przy skomplikowanych projektach)
  • Plansza przekrój terenu (rzut techniczny z 1 lub dwoma przekrojami terenu)(przy skomplikowanych projektach)
  • Plansza ukształtowanie terenu (rzut techniczny projektowanego ukształtowania terenu)(przy skomplikowanych projektach)
  • Plansza zagospodarowania wody deszczowej, rur drenarskich i zbiornika chłonnego ( rzut techniczny projektu koncepcyjnego drenarskiego terenu)
  • Opis projektu
  • Opis roślin + podstawowe zabiegi pielęgnacyjne projektowanych roślin.
  • Wizualizacje projektu ogrodu – ok 20 szt w zależności od wielkości ogrodu oraz film ze spaceru po ogrodzie
  • Tabela z zestawieniem materiałów (przy skomplikowanych projektach)
 2. Projekt przesyłany jest drogą elektroniczną (mail). W cenie projektu jest nagranie go na płytę CD/DVD na specjalną prośbę inwestora. Dokumentacje projektową drukujemy na prośbę klienta za opłatą dodatkową + 50 zł.
 3. Spotkania – jedno – dwa spotkania na terenie działki (pomiar działki + dokumentacja fotograficzna) oraz spotkania w biurze w celu omówienia koncepcji projektu ogrodu (ilość spotkań dopasowana do potrzeb klienta). Do maksymalnie 2 koncepcji ogrodu.

Uwagi:

Ilość plansz uzależniona jest od stopnia skomplikowania projektu. Cena podana za projekt pełny zawiera wykonanie wszystkich niezbędnych plansz. Brak potrzeby wykonania plansz do skomplikowanego projektu nie skutkuje przyznaniem rabatu gdyż cena podana w ofercie jest dostosowana do zakresu pracy przy projekcie.
Skomplikowany projekt potrafi posiadać kilka plansz szczegółowych rozmieszczenia roślinności oraz wymiarowania. Zazwyczaj jest to uzależnione od podziału realizacji na etapy. Skomplikowany projekt posiada również 1 -2 rysunki techniczne detalu w przypadku konieczności. Pełny projekt ogrodu przygotowany jest z największa starannością i posiada tyle plansz aby można było go wykonać w rzeczywistości.

Co zawiera projekt koncepcyjny?

 1. Dokumentacje projektową:
  • Plansza kolorowa koncepcyjna (rzut z góry)
  • Wizualizacje projektu ogrodu – ok 10 szt
  • Spis roślinności bez podanych ilości roślin + zestawienie podstawowych materiałów z szacunkowo podanymi powierzchniami
 2. Projekt koncepcyjny przesyłany jest drogą elektroniczną (e-mail)
 3. Jedno spotkanie z klientem w terenie lub w biurze w razie potrzeby.

Uwagi:
Na podstawie koncepcji nie ma możliwości wykonania wstępnej wyceny realizacji, a następnie samej realizacji. Dane pochodzące z projektu koncepcyjnego są szacunkowe i nie pełne, na podstawie takich danych nie ma możliwości wykonania w sposób dokładny wyceny gdyż mogą one odbiegać sporo od rzeczywistości.

Inne opcje projektowe

 1. Projekt automatycznego systemu nawadniania
 2. Rysunki techniczne elementów małej architektury
 3. Projekt zagospodarowania tarasów balkonów, zielonych dachów
 4. Projekt rabat
 5. Projekt fragmentu ogrodu
 6. Modernizacja ogrodu już istniejącego
 7. Wykupienie pakietu na 2 kolejne koncepcje
 8. Przerobienie projektu dostarczonego (dostosowanie projektu do realizacji)
 9. Wykonanie wizualizacji do już istniejącego projektu.
 10. Projekt ONLINE – projekt wykonany na duże odległości na podstawie przesłanych materiałów, mapy, zdjęć terenu, wymiarów, inspiracji, naszej ankiety.
 11. Projekty niestandardowe – zieleń we wnętrzach, projekty przestrzenni publicznej i komercyjnej.

Po więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu.

ZASKOCZ NAS!

Uwielbiamy wyzwania dlatego im trudniejsze zlecenie tym jesteśmy w stanie wykonać ciekawszy projekt. Wykonujemy projekty dla inwestorów prywatnych, developerów oraz firm zewnetrznych.

Zapraszamy do obejrzenia naszych projektów i realizacji w zakładce galeria oraz do odwiedzenia naszej strony facebook i kanału na youtube.

ZACHĘCAMY DO WSPÓŁPRACY 🙂